Spánek je základní životní potřebou každého z nás. To, jak se vyspíme, či nevyspíme následně ovlivňuje celý náš den a život. Kvalitní a vydatný spánek je součástí zdravého životního stylu. Dobrý a klidný spánek ovlivňuje to, jak se cítíme, jaké máme vztahy s okolím, jakou máme produktivitu a s tím spojenou celkovou kvalitu našeho života. Mnoho lidí si uvědomí potřebu kvalitní postele až když na ní skutečně spí.

Nejlepší variantou je, když se vydáte na nákup nové postele společně s partnerem, či partnerkou. Společně se zamyslete, jak moc se změnil Váš životní styl. Popřemýšlejte také nad tím, jak se změnilo Vaše tělo. Často se setkáváme s tím, že klienti přijdou s jasnou představou o tom, jaká by měla být jejich postel či matrace a většinou je to podobná tvrdost (měkkost) kterou mají doma. Ale není to právě ta tvrdost, kterou máte doma a která Vám již
nevyhovuje a donutila Vás ke koupi nové postele? To, co Vám vyhovovalo před několika lety, pravděpodobně již pro Vás nebude tím nejvhodnějším. A co Vaše budoucnost, plánujete děti? Pak se také raději zaměřte na větší rozměr Vaší nové postele. Všichni totiž víme, jak nám děti dokáží zabrat a zalehnout při svojí malé výšce celou postel… )) Všechny tyto požadavky byste měli předem promyslet, nebo najít takového prodejce, který bude myslet
na tyto věci za Vás. Postel je pro nás všechny jedním z nejdůležitějších míst, které máme doma.

Děkuji za otázku. Ano, kvalitní pružinová matrace může ovlivnit náš spánek více, než si umíme představit. Pružinová matrace nám poskytuje tu nejlepší podporu pro tělo během spánku. Tím jak uleháme na postel, postupně zatěžujeme pružiny pod naším tělem a stlačujeme je svoji vahou. Tím, jak stlačíte pružinu, vytváříte podporu pro Vaše tělo. Jistě všichni znáte ten tlak, který cítíte, když stlačíte pružinu mezi rukama. A to je přesně ten tlak, ta podpora, která vzniká pod naším tělem stlačením pružin. Díky této podpoře, se naše tělo nikam nepropadá, páteř zůstává v rovině a naše tělo odpočívá a my v klidu můžeme spát.

Ano. Je několik zásadních momentů, které Vám pomohou ke kvalitnímu spánku. Běžně tomuto procesu říkáme spánková hygiena. Vytvořte si před- spánkový rituál tím, že budete dělat totéž každý den před spaním. To znamená, že se snažíme nastavit a dodržovat co nejpodobnější zvyky před spánkem samotným. Ač si to neuvědomujeme, kvalitní spánek začíná už v naší koupelně. Tiché místo s příjemným tlumeným světlem nám navozuje pocit uvolnění a přípravy na spánek. Snažíme se jít spát vždy ve stejnou dobu a to i o víkendu. Rodiče často vytvoří rutinu pro své děti, ale ta může pomoci i nám. Další tip: Vyřiďte všechny potřebné věci co nejdříve a nenechávejte si nic důležitého na dobu - před Vaším spánkem. Neměli bychom jít do postele s tím, že přemýšlíme nad pracovními věcmi, jelikož Vás mohou tyto věci ještě dlouho rozptylovat a nebudete se Vám dobře usínat. Vytvořte si klidné spánkové prostředí – je důležité spát v klidné, tmavé, odvětrané a chladné místnosti na kvalitní matraci či posteli, aby váš spánek byl co nejlepší. A asi není nutné dodávat, že by člověk neměl jít spát přejedený…

Ano, samozřejmě. Postel, kterou si vyberete má buď potenciál k Vašemu kvalitnímu a klidnému spánku, nebo v tom horším případě při špatném výběru, Vás může postel okrádat o Váš kvalitní spánek. To poznáte hned ráno.. Jestliže se probouzíte během noci, nebo se musíte často otáčet a uvolňovat tak opěrným bodům, protože Vás už tlačí, je matrace pro Vás nevhodná a měli byste ji vyměnit.

To se liší u každého z nás. Někteří lidé potřebují pár hodit vydatného spánku a stačí jim to, aby měli energii na celý den. Oproti tomu jsou lidé, kteří potřebují spánku více a spí déle než běžných 8 hodin. Někteří lidé si potřebují „zdřímnout“ i přes den, aby jejich den byl plnohodnotný. To se ale moc nedoporučuje lidem, kteří mají problémy se spánkem během noci.

Lidem, kteří nemohou spát v noci a musí spát ve dne, doporučujeme co nejvíce zatemnit okna, nejlépe tmavým závěsem, který nepropouští denní světlo, mít dostatečné množství čerstvého vzduchu a pokud možno, mít ložnici v klidnější části bytu tak, aby zvuky denního života nerušily náš spánek.

Spánek by měl být prioritou každého z nás. Ano, může se stát díky okolnostem, že nemůžeme spát tak dlouho, jak bychom potřebovali. Pak ale musíme počítat s tím, že budeme unaveni během dne, náš mozek ani tělo nebudou fungovat na 100% a naše celková kondice nebude úplně dobrá… Pak nám nezbývá nic jiného, než náš denní režim upravit tak, aby byl co nejméně zátěžový jak fyzicky, tak psychicky a těšit se na večer, kdy si dopřejeme kvalitní spánek.. ))

Ne. Pokud máte potřebu spát během víkendu více, než v pracovním týdnu, pak máte během něj málo spánku a měli byste chodit spát dříve. Vaše tělo Vám vždy napoví..

Neexistuje jedna nejlepší matrace, která by splňovala všechny požadavky a byla by vhodná pro nás všechny… Každý z nás má jiné potřeby, máme jiná těla, spíme v jiných pozicích, máme odlišné potřeby, jiné nároky na velikost lůžka, apod. To co je nejlepší pro mě, nemusí být dobré pro jiné. Je to vždy o individuálním přístupu a potřebách daného klienta. Každý z nás, ale potřebuje dokonalou podporu pro tělo.

Ano. Tady bych řekla že investice do kvalitní a vysoké postele, je zcela na místě. Váš spánek je nenahraditelný. Pokud nebudete dobře spát, nemáte šanci Váš spánek ničím nahradit. Ani masáž, ani relax, ani jóga Vám spánek nenahradí. Pořád nezapomínejme, že spánek je životní potřeba a buď si ji chceme zpříjemnit a spát kvalitně a vydatně, nebo ne.

Nejlepším způsobem jak vybrat kvalitní postel, je zajít do showroomu a postele testovat. Vyhraďte si alespoň hodinu na klidný výběr matrace. Je třeba, abyste si poleželi a otestovali všechny matrace které jsou k dispozici. Doporučujeme sundat si bundu, uvolnit se a uvědomovat si tělo, jestli mě někde něco netlačí, nebo naopak, jestli mám dostatečnou podporu těla. Nejlépe zůstat na jedné matraci nějakou chvíli a pak přejít do jíné a volíme stejný postup. Pak se vrátíme do té původní matrace a tak dál… Vyhodnoťte pohodlí v jednotlivých matracích a popřemýšlejte také o rozměru postele.

To je velice individuální, někdo má matraci na pár let, někomu vydrží dlouhá léta. Vždy záleží nejen na materiálech použitých při výrobě matrací, ale především na tom, jak se o matraci starám. Tak jako se staráme o všechny věci, je třeba i pravidelná údržba matrace, či postele. Je mnoho faktorů, které ovlivní životnost lůžka. Je tedy třeba v ložnici dostatečně větrat, pravidelně měnit ložní prádlo, matraci otáčet dle pokynů výrobce apod.

Ano, velikost Vašeho lůžka by měla být odpovídající Vašemu životnímu stylu a potřebám. Máme-li malé děti, nebo chystáme-li se na založení rodiny, vždy počítejte s tím, že budete potřebovat více místa v posteli a to i případě, že s  Vámi děti spát nebudou.. stejně za Vámi ráno přijdou pro pomazlení, nebo si s Vámi pohrát. Pak jistě oceníte dostatečnou velikost Vaší postele. Ideálně by ale měl zůstat alespoň 80 cm prostor pro pohodlný pohyb kolem postele.

Děti potřebují nejméně 9 hodin spánku každou noc. Dětský pokoj by měl být v klidné části domu, místnost musí být vyvětraná a nejlépe mezi 16 – 18 stupni. Také nezapomeňte na tmavé závěsy, aby mělo dítě klidný a ničím nerušený spánek. Dopřejte vašemu dítěti kvalitní dětskou postel s dostatečným prostorem. Dětské postele se často podceňují a to je obrovská chyba, jelikož dítě roste a vyvíjí se a dětské tělo potřebuje maximální podporu pro zdravý růst. V naší nabídce najdete mnoho designů dětských vysokých postelí.

Záleží v jakém je stavu. Pokud je v dobrém stavu, pak ji někomu věnujte, prodejte, přestěhujte na chatu apod. Pokud je ale ve špatném stavu, pak ji vyhoďte. Dobrý prodejce, Vám jistě rád postel odveze a zlikviduje za Vás.

Aby Vám vysoká postel či matrace co nejdéle vydržela v dobrém stavu, musíte o ni pečovat. Hlavním krokem jak se o Vaši novou pružinovou matraci starat, je ji otáčet! Dále si na Vaši novou postel či matraci pořiďte chránič matrace. Doporučujeme bavlněný, který nejen chrání matraci před uživatelským poškozením, ale pomůže při spánku i Vám. Čistá bavlna pohlcuje vlhkost a Vy budete mít při spánku lepší klima. Dalším krokem, je koupit si kvalitní ložní prádlo. Kupte si prostěradlo z kvalitní čisté bavlny.

Oddělené ložnice jsou naprosto v pořádku. Mnoho klientů se s tímto požadavkem na nás obrací stále častěji. Není nic špatného na tom, mít oddělené ložnice a spát každý ve svém pokoji pokud nám to prostory dovolují. Naopak. Pokud nemůžeme z jakéhokoliv důvodu usnout, je lepší se odebrat do druhé ložnice a nerušit tak spánek našeho partnera.

Polštáře a peřiny by se měly měnit častěji, než je, bohužel, zvykem. Z hygienických důvodů by se měl nový polštář koupit po dvou letech a peřina po 6 letech. Kvalitní polštář je velmi důležitý pro krční páteř. Málo vyplněný, nebo naopak velmi plný polštář může způsobit velké zdravotní problémy.

Záleží na výrobě, materiálech, velikosti postele apod. Investice do kvalitní a vysoké postele, která Vám vydrží dlouhá léta a poskytuje Vám vydatný spánek se Vám jistě vyplatí. Investujte do svého kvalitního spánku.

Dobrý den, ano vysoké americké postele máme v nabídce. Často se nám stává, že klienti přijdou buď na doporučení, nebo nás najdou právě po návratu z Ameriky či jiného zahraničního pobytu, kde na těchto vysokých postelích již spali. Vysoké americké postele jsou konstruovány tak, aby byly velmi pohodlné. To zjistíte ihned jak budete ulehat, či vstávat z vysoké postele. Tím, že je postel tak vysoká, Vy nezatěžujete kyčle, ani kolena a spíte mimo prachovou zónu, což jistě ocení hlavně alergici.

U každého z nás je proces pořízení nové postele jiný. Každý potřebujeme podporu v jiné části těla a podle toho vybíráme vhodnou postel pro každého individuálně. Velice záleží také na výšce postele, rozměru a zvolených materiálech.

Ano, v naší nabídce najdete mnoho postelí, ve kterých při výrobě vysoké matrace používáme přírodní latex. Přírodní latex se používá v tomto průmyslu z důvodu lepší přilnavosti, vyšší pružnosti, lepší termoregulace a vyšší životnosti. Postele, ve kterých používáme přírodní latex, jsou díky použitému materiálu kvalitnější s delší životností. Také jsou tyto postele zpravidla dražší.

Ano, velice často. Každý klient má jiné požadavky a zatím jsme nenarazili na nic, co bychom nedokázali pro naše klienty splnit. Standardem jsou úpravy výšky čela postele, úpravy na matracích, základnách a nožičkách. Jsme pyšní na to, že se nám daří plnit přání našich klientů na 100%.

Ano, dá se říct, že jsme jedničkou na trhu ve výrobě nadměrných postelí. V historii naší společnosti máme již mnoho spokojených zákazníků, kteří mají postele velkých rozměrů. Jedním z těch nejoblíbenějších rozměrů našich klientů, je postel 240 x 210. :-)

Ano, moc rádi s Vámi hledáme pro Vaše děti novou krásnou postel, která bude Vaše děti těšit. Máme barevné postele s dětskými motivy, máme vysoké dětské postele 2 v 1 a spoustu dalších možností.

Ano, spolupracujeme s hotely všech kategorií. Máme širokou nabídku vysokých hotelových postelí, které splňují požadavky těch nejnáročnějších zákazníků. Dodáváme hotelové postele do luxusních hotelů v centru Prahy, tak stejně jako do apartmánů v horských střediscích, apod.

Ano, postele Quantum pro Vás doručíme i do zahraničí. Již mnoho klientů ze zahraničí si naši vysokou postel koupilo a my jsme jim postel dovezli a nainstalovali. V podstatě doručíme postel kamkoli.

Děkuji za otázku. Často se setkáváme s tímto dotazem. Kontinentální postel, či matrace je lůžko s dvojitým pružinovým systémem, který spolu komunikuje při zátěži Vaším tělem. Znamená to, že se vrchní vrstva pružin se stlačuje pod vahou vašeho těla a spodní vrstva pružin se stlačuje až po stlačení této horní vrstvy pružin. Matrace je flexibilnější a zaručuje vyšší komfort.

Ano, při výrobě našich postelí Quantum, respektive jejich základen, používáme výhradně prvotřídní sušené tvrdé akátové dřevo.

Samozřejmě. Naše firma Vám poskytne kompletní servis od pomoci při výběru vhodné matrace až po doručení, nastěhování, instalace, proškolení a případné likvidace původní postele.

Dobrý den, velice často se setkáváme s tímto požadavkem. Ano, postel Vám samozřejmě uskladníme do doby, než bude možné postel nastěhovat.

Ano, lavice před postel vyrábíme vždy k danému designu postele v různých rozměrech. Vždy záleží na klientovi, jaké má požadavky.

Ano, můžeme Vám vyrobit postele stejné jak pro manžele, tak pro děti. Mohou mít stejnou barvu a jiný design prošití, nebo mohou být úplně stejné. Vždy záleží na tom, co si naši klienti přejí.

Dobrý den. Ano, ze zkušeností již víme, že si mnoho našich klientů přeje zakoupit postel ihned. Častokrát se na nás klienti obrací s dotazem na skladové postele, proto stále doplňujeme naše skladové zásoby tak, abychom mohly uspokojit většinu klientů ihned.

Velice. Výška ložné plochy postele určuje, jak dobře nám bude postel sloužit. V případě, že máme dostatečně vysokou postel, tedy alespoň 65 cm od podlahy, pak při ulehání, ani vstávání z postele nezatěžujeme klouby v kolenou ani kyčlích. Při správné výšce spíme mimo prachovou zónu, takže během našeho klidného spánku dýcháme čistější vzduch.